Амулет


Текст Андрія Ломакіна:

Зараз зброя стала чимось звичним та ординарним в руках українців. Але лише нещодавно ніхто з тих, хто придбав собі рушниці чи гвинтівки, міг собі уявити тримати вогнепальну зброю в своїй оселі. Тепер вони повністю підтримують торгівлю зброєю та її використання задля самооборони.

Україна – єдина держава в Європі без законодавства, яке б регулювало володіння зброєю цивільними. Під час всього періоду незалежності, уряд України намагався провести більше десятка законопроектів, але жоден з них не був погоджений. Єдиний шлях легально придбати вогнепальну зброю, це купити рушницю або гвинтівку для полювання. Купівля будь-яких модифікацій неавтоматичної зброї (як АК чи М16) є легальною, але володіння пістолетом заборонене законом.

В 2014, під час трагічних подій в Україні (Майдан, анексія Криму, війна на Донбасі), продажі зброї для полювання виросли в декілька разів. Це відбулося тому, що люди не могли довіряти та покластися на уряд, який не робить нічого для захисту прав та свободи громадян. Згідно з офіційною статистикою на кінець 2014 було 558033 зареєстрованих власників гвинтівок та рушниць. На березень 2016 їх кількість зросла до 888047.

Сьогодні великий попит на рушниці. Майбутні власники вогнепальної зброї вчаться поводитися з нею. Досить часто вони вчаться брати участь у військових маневрах, в багатьох випадках як учасники невеликих мобільних груп. Прихована російська агресія до України робить перспективу поширення військового конфлікту зі сходу країни в центральні регіоні та мотивує українців бути готовими до війни у майбутньому. Однак, головна причина для легалізації зброї – це не перетворення цивільних на армію, але захист родини та майна. Здається, що сьогодні зброя стає модерною версією амулету, що надає власнику додаткових сил. Не всі можуть спокійно взяти агресора на приціл та вистрілити, але всі почуваються безпечніше з нею.

You cannot copy content of this page